Michael Kors

Markę Michael Kors zna każda fashionistka i fashionista na świecie. To jedna z najpopularniejszych marek modowych na świecie. Proponująca swoim klientom niezobowiązujący styl codzienny, a także wyjątkowe kreacje na specjalne okazje, marka zdobyła miliony fanów z całego globu. Typowo amerykańska myśl projektująca całe kolekcje stała się przewodnikiem dla wielu miłośników mody, którzy bez wyjątkowych butów, torebki czy ubrań tej marki nie wyobrażają sobie codzienności. Jej twórcą jest Michael Kors, amerykanin, którego prababka była Polką.

Michael Kors urodził się w Nowym Jorku i od początku swojej kariery projektanta wiedział, że chce tworzyć ubrania dla nowoczesnych Amerykanów, nowoczesnych ludzi, którzy żyją w szybkim tempie, cenią sobie wygodę, ale i dobry designe. Kors uznał, iż suknie balowe, pięknie kreacje na czerwony dywan czy inną wyjątkową okazję powstają w Paryżu czy w Mediolanie. Tymczasem on chce tworzyć ubrania dla czujących miłość do mody ludzi żyjących w szybkim tempie. Wieczorem jedzą kolację w Paryżu, a budzą się w Nowym Jorku. Nie ważne czym się przemieszczają – czy to prywatny samolot czy też metro, są ciągle w ruchu. Chcą mieć wygodne ubranie, które nie będzie ich krępowało, nie będzie im przeszkadzało w codzienności, ale przy okazji będą wyglądać stylowo, ciekawie.

Marka Michael Kors powstała w 1981 roku. W 2019 roku marka projektanta, Jimmy Cho i Versace zgrupowane zostały pod jednym szyldem firmy Capri Holding Limited.

Projekty torebek, biżuterii wychodzące spod ręki Michaela Korsa mogą poszczycić się uniwersalnością i sporą praktycznością. Ich ponadczasowa elegancja oraz trendowy pazur pozwalają na zastosowanie ich w licznych przypadkach stylizacji. Warto zauważyć, że nawet Michelle Obama publikując swój pierwszy portret jako Pierwszej Damy, miała na sobie prostą, czarną sukienkę projektu właśnie Michaela Korsa. To wielkie wyróżnienie dla projektanta, albowiem ta kreacja przechodzi do historii, podobnie jak jego nazwisko.

Michael Kors wyznaje zasadę, że ubrania projektuje dla tych, którzy kochają luksus i żyją „jet set” czyli właśnie wciąż będąc w ruchu.Dziś są w Tokio, a jutro w Paryżu. To oni są głównym źródłem inspiracji dla projektanta, ale także nie zapomina o zwykłych śmiertelnikach, którzy chcą po prostu dobrze wyglądać i poczuć się luksusowo, nawet w metrze. Jako nowoczesnych ludzi żyjących „jet set” Kors wskazuje m.in. siostry Hadid czy Kaię Gerber.

Kolekcje Michaela Korsa zawsze cieszą się dużym zainteresowaniem. Być może powodem jest ich uniwersalność, kompleksowość lub po prostu styl, w którym zakochały się miliony osób na całym świecie.