Księżna Kate – ikona stylu

Swoim pojawieniem się w szeregach rodziny królewskiej Wielkiej Brytanii wniosła powiew świeżego powietrza, a przynajmniej tak utrzymuje większość komentatorów międzynarodowych oraz znawców brytyjskiej rodziny królewskiej. Księżna Katarzyna od 2011 roku jest żoną Księcia Williama, trzeciej osoby do brytyjskiego tronu. Od czasu pojawienia się u boku Księcia Williama, media zaczęły się nią bardzo interesować. Zaczęto szeroko komentować jej wygląd, styl ubierania się zachowania. Z racji przynależności do rodziny królewskiej Księżna Katarzyna musiała opanować protokół dyplomatyczny. Wygląda na to, że wyszło jej to całkiem dobrze.

Od około dziesięciu lat jest ikoną stylu. Każde jej pojawienie się na oficjalnych czy mniej oficjalnych imprezach, spotkaniach jest bacznie obserwowane i szeroko komentowane. Największą uwagę przykuwają oczywiście jej stroje. Za każdym razem drobiazgowo opisywana jest jej stylizacja, a kiedy księżna ma na sobie ubranie z sieciówki, znika ono w ciągu kilku minut ze sklepów.

Jej styl jest poniekąd wymuszony przez funkcję, którą pełni. Ograniczenia i wytyczne związane z protokołem dyplomatycznym czy protokołem dworskim, wymusza często odpowiedni krój, długość, styl czy kolor stroju. Można jednak śmiało powiedzieć, że w gąszczu tychże zakazów i nakazów Księżna odnalazła się całkiem dobrze. Jej stylizacje są poprawne pod względem formalnym, ale i kobiece, czasem wręcz dziewczęce. Utrzymywanie nienagannej figury także jest wielką zaletą młodej Księżnej. Nie można więc się dziwić, że szybko stała się ulubienicą kobiet na całym świecie, a i projektanci chcą, by nosiła ich dzieła. Trzeba przyznać, że podczas dwudniowej wizyty w Polsce, Księżna Kate nosiła na sobie sukienkę polskiej projektantki Gosi Baczyńskiej. Ta stylizacja nie przeszłą niezauważona w światowych mediach, a Księżna prezentowała się w niej niezwykle elegancko.

Styl Księżnej Kate jest podziwiany jeszcze z jednego powodu. Księżna znana jest bowiem z noszenia swoich ubrań po kilka razy. Można co jakiś czas zobaczyć ją w płaszczyku, sukience czy bluzce, którą już miała na sobie podczas jakiegoś oficjalnego spotkania. To wielka zaleta, o której nie zapominają komentatorzy. Ukłon w stronę ochrony środowiska oraz w stronę gospodarności finansami przysparza Księżnej fanów na całym świecie.

Także kwestie fryzury i makijażu są ostro opisane w protokole dyplomatycznym. Często można zobaczyć Księżną w rozpuszczonych włosach, które są jej niebywałą zaletą i ozdobą. Paznokcie malowane są lakierem bezbarwnym lub wcale. Zawsze krótko przycięte i dobrze wymodelowane. Makijaż z kolei zawsze podkreśla oczy. Księża od zawsze stawiała na ich podkreślenie. Delikatnie podkreślone policzki dodają jej wdzięku i naturalności.

Ważnymi dodatkami do stylizacji są torebki i buty. Księżna często występuje w szpilkach o naturalnym odcieniu. Są one uniwersalnym dodatkiem do większości stylizacji.

Warto obserwować styl Księżnej i czerpać z niego inspiracje, zwłaszcza może być on przydatny dla młodych, pracujących kobiet, które w pracy chcą wyglądać świeżo i elegancko.